Wybierz najlepszy czarter jachtów!

Wybierz najlepszy czarter jachtów!

Zatoka Gdańska posiada wiele pięknych miejsc. Północno – wschodnia część naszego kraju jest niezwykle atrakcyjna i dzięki temu przyciąga wielu turystów. Nie dziwi zatem czarter jachtów Zatoka Gdańska celem rejsu i zwiedzania najpiękniejszych okolicznych miejscowości.

Czy warto opuszczać Trójmiasto?

Niedaleko Gdańska, bowiem w Gdyni znajduje się bardzo ciekawy port. Można tam zauważyć dużych rozmiarów żaglowce, ale także te mniejsze. Wszystkie są niezwykle okazałe. ORP Błyskawica, a także Dar Pomorza to muzea, które zdecydowanie warto odwiedzić uprzednio cumując w jednym z pobliskich portów.

Chcąc jednak zwiedzać zabytki, które są dużą atrakcją warto pozostać w Gdańsku. Jest to miasto z długą historią. Przede wszystkim należy pamiętać o Westerplatte, a więc o miejscu, w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Poza tym warto odwiedzić Długi Targ, gdzie można nabyć wartościowe pamiątki. Nieopodal znajduje się Bazylika Mariacka, a także fontanna Neptuna. Można przejść się, jednak my polecamy opłynięcie rynku jachtem, ponieważ dzięki temu można dostrzec niuanse niewidoczne z perspektywy przechodnia.

Redaktor