Modne okrycia wierzchnie dla kobiet – jesień 2023

Modne okrycia wierzchnie dla kobiet – jesień 2023

Jesień na dobre rozgościła się w Polsce, więc powoli zaczynamy wyciągać okrycia wierzchnie. Tylko co właściwie będzie modne tej jesieni? Jakie okrycia wierzchnie powinny nosić panie? Podpowiadamy!

Skórzane kurtki

Skórzane kurtki, zwłaszcza ramoneski to klasyka gatunku, więc nic dziwnego, że pojawiają się w trendach jesiennych. W tym sezonie jednak zmienia się ich rozmiar, więc zamiast dopasowanych ramonesek, modne kobiety powinny nosić obszerne, oversizowe kurtki, przeskalowane, z wyraźnie podkreśloną linią ramion. Totalny must have to kurtka z naturalnej skóry, zwłaszcza że jest ponadczasowa i może dobrze służyć przez długie lata. Oczywiście można też sięgnąć po kurtkę z eco skóry, ale w tym przypadku warto szukać nieco tańszych modeli, ponieważ one zwykle nie służą zbyt długo. Wśród modnych skórzanych kurtek na jesień 2023 prym wiedzie czarny rockowy model. Jednak w tym sezonie warto też sięgnąć po skórzaną kurtkę w kolorze camelu lub w odcieniach brązu. W tym sezonie, jak zresztą i w poprzednich, skórzana kurtka może być łączona ze wszystkim – od sportowych stylizacji, po bardziej casualowe, czy eleganckie.

Pikowane kurtki

W aktualnych trendach na jesień 2023 pojawiają się też pikowane kurtki. Zapewniają one nie tylko komfort cieplny, ale również mogą stanowić idealną bazę wielu stylizacji. Dlatego wybierając dla siebie okrycia wierzchnie, warto sięgnąć właśnie po kurtkę pikowaną. Na topie są modele oversizowe, zwłaszcza pikowane w koła, czy nawet w romby. W przypadku kolorystyki każda kobieta ma szerokie pole do popisu, ponieważ pikowane kurtki oferowane są w wielu barwach.

Kurtki przeciwdeszczowe

Niewątpliwie nowością wśród trendów na jesień 2023 są kurtki przeciwdeszczowe, które wyróżniają się eleganckim krojem oraz minimalizmem. W niczym nie przypominają już sportowych parek, czy bardzo obszernych płaszczy. Modne kurtki przeciwdeszczowe mają pudełkowy krój z kołnierzykiem, są bardzo lekkie, ale przy tym stylowe. Szyte z hydrofobowej tkaniny, świetnie sprawdzą się w typowo jesienną pluchę.

Redaktor