Jakie kolory będą rządzić w jesiennych stylizacjach?

Jakie kolory będą rządzić w jesiennych stylizacjach?

Każda pora roku niesie za sobą zmiany w aktualnych trenach kolorystycznych. Nie inaczej jest i tym razem, ale co to dokładnie oznacza? Jakie kolory będą rządzić w jesiennych stylizacjach? Po jakie barwy warto sięgnąć, jeśli chce się być na topie? Odpowiadamy!

Czerwony

W tym roku to właśnie czerwieni przypadł tytuł najmodniejszego koloru na jesień 2023. W trendach pojawiają się jej wszystkie odcienie – od tych bardzo jaskrawych, po wpadającą w róż malinę, a kończąc na szlachetnym szkarłacie. Czerwień może stanowić podstawę w jesiennych stylizacjach lub pojawiać się w dodatkach. Na wielkie wyjścia warto wybrać czerwoną sukienkę, do pracy lub na spotkanie z przyjaciółmi koszulkę lub marynarkę. Poza tym czerwoną można nosić torebkę, skórzane rękawiczki, pasek lub nawet nakrycie głowy.

Beżowy

Osoby pozostające wierne neutralnej, cielistej kolorystyce mają powody do zadowolenia, ponieważ w trendach jesiennych przewijają się ubrania w odcieniach beżu – od zimnych, po ciepłe, piaskowe, nude, a na écru kończąc. Beż można nosić w wersji total look lub wpleść go w swoje codzienne stylizację. Na pewno w szafie modnych osób nie może zabraknąć płaszcza w tym kolorze lub innego okrycia wierzchniego.

Szary

W aktualnych trendach przewija się też kolor szary, który królował w pokazach największych projektantów. W zależności od typu i fasonu ubrania, szarość może być elegancka, casualowa lub sportowa. Tym samym można spodziewać się tego, że modne będą szare wełniane płaszcze, popielate swetry, bluzy z kapturem, czy nawet garnitury i sukienki.

Pastele

Od kilku pastelowe odcienie kojarzyły nam się głównie z trendami wiosennymi. Jednak rok 2023 przynosi zmiany, ponieważ pastelowe odcienie będą modne także jesienią. Co więcej, to one rozjaśnią nasze stylizacje i pozwolą nieco wyróżnić się z tłumu. Zatem warto sięgać po ubrania w kolorze błękitu, żółci, różu, czy kremowego. Wystarczy sweter, płaszcz, sukienka, koszula, czy nawet torebka w jednym z tych odcieni, by zadać szyku swoim stylizacjom.

Redaktor