Czy ubezpieczenie OC auta jest potrzebne?

Czy ubezpieczenie OC auta jest potrzebne?

Czy ubezpieczenie OC auta jest potrzebne? Czy trzeba sięgać po taką polisę? To pytanie, które zadaje sobie wielu początkujących kierowców. Ty również się do nich zaliczasz? Zajrzyj w takim razie do naszego tekstu, gdyż pozwoli Ci rozwiać wątpliwości!

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC to skrót od ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Pod jego pojęciem skrywa się rodzaj polisy obowiązkowej dla pojazdów mechanicznych. Do jej wykupienia zobowiązuje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Co ważne, ubezpieczenie OC obowiązuje nie tylko osób, które regularnie korzystają z pojazdów mechanicznych, ale również tych, którzy przez większą część roku trzymają je na parkingu, czy w garażu.

Ubezpieczenie OC – potrzebne na samochód, czy nie?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się formalnością, ponieważ zakup ubezpieczenia OC jest koniecznością dla każdego właściciela samochodu osobowego. Wyjątek od reguły stanowią tylko samochody zabytkowe i historyczne, ale tylko wtedy gdy się je garażuje.

Redaktor